Geoblog.pl    smalltrip    Podróże    Azja 2013    Mój pierszy Australijski Park Narodowy

Mój pierszy Australijski Park Narodowy

Australia
Australia, Litchfield

Po kilku dniach w Darwin, przepełnionego bezrobotnymi beckpakerami próbującymi znaleźć robotę ruszyłem na południe, by zobaczyć chodź skrawek tego ogromnego kraju. Jednodniowa wycieczka do Litchfield National Park z Darwin kosztuje jedyne 99$ i polega na szybkim obskoczeniu najważniejszych punktów parku (w cenie lunch). Świetnie! 5 autostopów (nawet się nam trafił jeden 55 metrowy Road Train  ). Na końcu wylądowaliśmy w bagażniku u pary sympatycznych chińczyków, którzy po całodniowym tripie po parku zostawili nas na skrzyżowaniu do Kakadu National Park.
Koszty transportu 0$.
Wyżywienie: mleko 1$, chleb tostowy 1$, ketchup 1,15 $; 0,5 kg sera żółtego 4$.
Spanie w namiocie – 0$

Cena 1,5 litra wody zaczyna się od 1$, a piję minimum dwie dziennie…Na szczęście prawie w całej Australii jest pitna kranówa – jeśli nie jest, umieszczą wszędzie znaki, ze trzeba ją ugotować, więc wodę mam za free…
W sumie wycieczka warta 99$ kosztowała mnie 7,15$ i w 4 godzinki czekania na kolejne środki transportu, więc początek obiecujący :)

tealover
tealover - 2013-09-09 10:40
jak zawsze piękne zdjęcia!

słyszałam, że Australia jest mekką backpackersów, sama w razie wyprawy dookoła świata też chciałabym gdzieś zrobić przystanek po zastrzyk gotówki :P

enyya13
enyya13 - 2013-09-09 11:33
zajefajne te "tiry" Adam by takim pojeździł :)

smalltrip
smalltrip - 2013-09-11 02:38
Australia rzeczywiście jest mekką do robienia pieniędzy dla Beckapakerów, ale w lecie - tzw. sezon zaczyna się około grudnia. Teraz jest zima - tzw. Ludzie albo podróżują, albo są bezrobotni, albo mają wizę work and holiday i pracują legalnie :( Tylko w Darwin jest sezon, ale to miasto kwietnie od bezrobotnych backapakerów, bo w tym roku Mango seson jest wyjątkowo późno i mało owoców...

smalltrip
Krzysztof P