Geoblog.pl    smalltrip    Podróże    Azja 2013    Stolica porządku

Stolica porządku

Malezja
Malezja, Kuala Lumpur

Przyjeżdżając do Malezji obawiałem się, że w tym muzułmańskim kraju spotkam się z nienawiścią do białych ludzi i kompletną ignorancją. Nic bardziej mylnego. Ludzie, z którymi miałem tutaj do czynienia byli dla mnie zawsze bardzo mili i nie tylko pomagali, gdy pytałem, ale również, gdy podejrzewali, że mogę chcieć zapytać np. o drogę bez nachalnego proponowania płatnego transportu. Taksówkarze, proponuj podwózkę tylko jeden raz. Podziękujesz, nie ma problemu. Zapytasz o drogę, wytłumaczą jak dojść. W Kuala Lumpur, w China Town w jednym z hoteli zapytałem o cenę. Pani na recepcji powiedziała 80 RM. Ok., dziękuję, dla mnie za drogo. Pytam, czy nie zna jakiegoś tańszego hostelu. Oczywiście, że znała. Mało tego, znała 3 adresy i dokładnie wytłumaczyła, jak dojść do każdego z nich. 15 RM (15 zł) za dorm w China Town. Dla mnie jest to cena absolutnie do przyjęcia (Jak na Malezję)

Piwo w Malezji jest drogie, ale Whiskey w niektórych marketach można kupić już od 13 RM za 330 ml. Polska wódka, którą znalazłem w sklepie jest produkowana w Malezji :P)

W ciągu 7 dni w Malezji wydałem 470 zł. No nie najgorzej, co nie?

Paweł G.
Paweł G. - 2013-07-22 13:35
Ciekawe jaka to marka ? :)
Z tego co kiedyś czytałem to tam synonimem luksusu są europejskie auta (czyt. niemieckie Merce i BMW) i kosztują 300 % więcej niz w EU.
liczę na ciekawe fotki dziwnych pojazdów lub co bardziej ekstremalnych :)
Życzę duuuużooo ładnej pogody

smalltrip - 2013-07-23 07:10
Na pogodę teraz już nie narzekam,nie wiem jak jest z samochodami, ale ciuchy możesz kupić 3 razy taniej - coś za coś :)

enyya13
enyya13 - 2013-07-24 17:08
czy Ty w ogóle się czeszesz?? :)
znowu cywilizacja.....

smalltrip - 2013-07-24 18:11
Tak, ale tylko pod pachami. Na głowie mam busz, bo w śród dzikich ludzi jestem :)

BPE
BPE - 2013-08-05 13:27
to prawda....bardzo przyjaźni ludzie - tolerancja jakiej powinniśmy się uczyć od nich :-))

Krzysztof P

15.01.2013 - 20.11.2013