Geoblog.pl    smalltrip    Podróże    Azja 2013    Indonezja - Podsumowanie

Indonezja - Podsumowanie

Indonezja
Indonezja, Kuta

Kuta – resort na resorcie, drożyzna, przeludniona plaża i setki amatorów surfingu. Przyjechałem tu tylko dlatego, że obok jest lotnisko, z którego kontynuowałem podróż. Jakby nie to, nie zostałbym tu ani 5 minut! Na lotnisko z centrum Kuty można jechać taksówką za 80 000 rupii (8$), albo iść na nogach wzdłuż plaży, jak ja uczyniłem – max. 1 godzinka spacerku. Jest ot jedyne lotnisko w Indonezji, gdzie trzeba zapłacić opłatę wylotową (17$) – zdziercy!

Podsumowując
Indonezja jest piękna i tania, ale taksówkarze i naganiacze uliczni są czasem nie do zniesienia, co psuje radość podróżowania po tym kraju.
Nie licząc ceny lotu do Jogjakaryt, wizy i opłaty wylotowej przez 3,5 tygodnia w Indonezji wydałem 4 100 000 rupii, czyli około 1300 zł. Kolejna lipa w Indonezji to fakt, że można maksymalnie wyciągnąć z bankomatu 1 500 000 rupii, czyli około 450 zł, a za każdym razem pobierają opłatę za korzystanie z bankomatu 50 000 lub 100 000 rupii (około 5$ lub 10$!!!)
Niezależnie od tych niemiłych pojedynczych niuansów, Indonezja wraz z jej pięknymi wulkanami jest godna polecenia, zwłaszcza dla aktywnych. Jak ktoś lubi plaże, lepiej jechać do Tajlandii albo na Filipiny. Aha, no i jak mówiłem że jestem form Polandija, to każdy od razu kojarzył nasz kraj z Robertem Lewnadowskim.

nutka666
nutka666 - 2013-08-10 08:56
w zasadzie wszystko się zgadza ale taksą na lotnisko można dojechać za 60 a nawet 50 tys rupii, a z bankomatu wypłacałem nawet prawie 3 mln rupii i także w kucie, wystarczy tylko poszukać i posprawdzać bankomaty

smalltrip
smalltrip - 2013-08-10 09:41
Ja najwięcej wypłacałem właśnie 3 miliony rupii, ale i tak zawsze pobiera opłatę 50 000 rupii, za każde 1,5 miliona, i to w Mataran, więc teoretycznie prowincja. A jeśli chodzi o taxi, to na motocyklu na lotnisko można pojechać nawet za 30 000 rupii, ale to i tak było dla mnie za dużo, jak za ten odcinek, skoro normalnie tyle płaci się za 100 km autobusem publicznym :)

smalltrip
Krzysztof P