Geoblog.pl    smalltrip    Podróże    Azja 2013    Kraina pomarańczowych pagód

Kraina pomarańczowych pagód

Birma
Birma, Bagan

Pociąg z Mandalay do Bagan odjeżdża codziennie o 9:00 p.m.; jedzie przez 8 godzin, a najtańszy bilet dla turystów zagranicznych kosztuje 4$ i można za niego zapłacić tylko i wyłącznie w dolarach! W pociągu podczas gadki-szmatki z jednym Native’em dowiedziałem się, że on, za takie samo miejsce jak ja płaci 1450 kiatów (około 1,7$). To się nazywa zaradność rządowa!
Przy wjeździe do miasta czeka na nas kolejna niespodzianka: cudzoziemcy płacą „entrence” 10$ lub 10 Euro!!!
W Bagan noclegi podobnie jak w Mandalay - bardzo drogie. Po dłuższych poszukiwaniach udało się nam znaleźć nocleg w dormie za 6$ od osoby :) (View Poin Guest House)

Bagan, leży w krainie suchej, jak pieprz (przynajmniej w marcu), jest piekielnie gorąco i przypomina mi Siem Reap z Angkor Watem na czele. Wypożyczając rower na jeden dzień (1500 kiatów od osoby) można spokojnie odwiedzić wszystkie najważniejsze pagody w okolicy (jest ich tu ponad 4000).

franki17
franki17 - 2013-04-06 13:04
Pięknie!!! Kupiłeś coś w końcu od dzieciaków??? Masz nowe doświadczenie w budowie dróg do której nie potrzeba szczególnych maszyn i możesz sobie kiedyś zrobić u siebie :):):).

Raspberry
Raspberry - 2013-04-07 18:24
Hello:) Biedna Pani ze złotą obrożą na szyi jestem ciekawa co przeskrobała??? Ej Kolego:)jakby Tobie założyć taką obrożę ....

smalltrip
smalltrip - 2013-04-08 13:12
Kupuję tylko po jednej bransoletce w każdym kraju, bo nie chce mi się tych pamiątek wozić, ale jak będę kończył trip, to może coś więcej kupię, tylko raczej nie będe kończył szybko...

Co do obroży, co kraj to obyczaj...

smalltrip
Krzysztof P