Geoblog.pl    smalltrip    Podróże    Azja 2013    Da Lat - góry, jeziora i wodospady

Da Lat - góry, jeziora i wodospady

Wietnam
Wietnam, Ðà Lạt

Da Lat leży 1500 n.p.m. Z Hoi An do Da Lat wybrałem drogę oznaczoną grubą, czerwoną linią na mej mapie, by zdążyć przed zmrokiem. Jedna z głównych dróg w kraju okazała się być najtrudniejszym odcinkiem mojej wyprawy na motocyklu. Nastał zmrok, a ja wylądowałem gdzieś w górach na krętej, kamienisto-piaszczystej „polnej”! głównej drodze - a że mój motocykl nie ma za dobrej lampy z przodu, po prostu nie wiedziałem gdzie jadę, non stop najeżdżałem na kamienie i traciłem panowanie nad maszyną. Po jednej stronie ściana góry, po drugiej przepaść – nie ciekawie! Taki mały wietnamski rajd Paryż-Dakar sobie urządziłem, w dodatku po ciemku. W końcu jakaś wioska, jest jakiś gość przy sklepiku, to ja pytam: „Hotel?”, a on na to:” No hotel. You. Sleep. House. Family.” No to pytam, „How much?” Szybka odpowiedź: „No Money. Sleep. Family. House”. Tacy są zwykli Wietnamczycy na prowincji – serdeczni, uśmiechnięci, prawdziwi. Dostałem łóżko, ogromną kolację, piwko, śniadanie - żyć nie umierać. Cały czas uśmiech na twarzy. Uwielbiam takie chwile.

Rano wyruszyłem do Da lat. Jest nowy rok, (high season trwa 8 albo 9 dni, wszyscy Wietnamczycy mają wakacje), odwiedziłem ponad 150 hoteli (4 godziny poszukiwań)! Wszędzie taka sama odpowiedź: „Today full!” No, ale zagadałem do jednego gości i spanie miałem w salonie masarzu za 7,5$.

Okolice Da lat to góry porośnięte lasami sosnowymi, z kilkoma jeziorkami, znam to z Polski, więc szału nie było, chodź krajobrazy są miłe dla oka. Są tu też piękne wodospady, jednak chcąc je zobaczyć, trzeba zapłacić za wstęp. Dobre miejsce, by odsapną od upalnego wybrzeża.

enyya13
enyya13 - 2013-02-17 22:23
Wodospady strasznie mi się podobają! Extra!

Generał
Generał - 2013-02-18 16:36
Uwielbiasz darmochę:P jak by cię nikt nie znał:P a jak jeszcze alkohol podadzą to już 7 niebo:))

Paweł G.
Paweł G. - 2013-02-20 11:41
A dobre chociaż to piwo :)
jak tak to wezmę 3 :)
Jeśli to dla ciebie nie kłopot to spróbuj zamieścić jakiś filmik :)

smalltrip - 2013-02-20 16:41
Niestety Pawle mój aparat robi tylko zdjęcia :(, w ogóle tyle się dzieje, że nie mam czasu na gloga, a śpię po 3-5 godzin!

enyya13
enyya13 - 2013-02-21 10:58
o ile aż tyle godzin bo na skype non stop wisisz!!!

Paweł. G
Paweł. G - 2013-02-21 14:54
widzisz. Nawet na końcu świata wiedzą co robisz :)
Może nie długo nowemu siostrzeńcowi znajdziesz jakąś kołyskę wietnamską coby się dziecko dobrze wysypiało :)
apropo twojego bulu gardła to może oni mają też dobre sposoby na kaca albo żeby się za nadto nie opić ? :)

paweł.g
paweł.g - 2013-02-21 14:55
sorki za ortografię :)

smalltrip - 2013-02-21 17:48
Wiesz, ja idé spac , albo na miasto, a komputer jest wláczony, bo sie zdjecia zgrywaja, dlatego widzicie mnie na scype!!!

Krzysztof P

15.01.2013 - 20.11.2013